Nasze uczennice nagrodzone na III Podkarpackich Konfrontacjach Teatralnych!

W dniach 24-26 listopada 2023 r., odbyły się III Podkarpackie Konfrontacje Teatralne, w których po raz trzeci wziął udział przemyski Teatr S.A.N. na stale współpracujący w partnerstwie z naszą szkołą.

Olivia Głowacz, Zofia Nykel, Zuzanna Pawliszcze, Magdalena Sobczak i Wiktoria Strzyżewska zaprezentowały spektakl „Dobra samotność”, który został nagrodzony przez Jury w składzie:

• dr hab. Bożena Stasiowska-Chrobak prof. UR w Instytucie Muzyki,
  • Magdalena Widłak – aktorska, tancerka, choreografka,
  • Katarzyna Marjasiewicz – instruktorka teatralna,
  • Kamil Dobrowolski – aktor teatralny i filmowy

za zespołowość, sięgającą szczytu emocjonalność i spójność nieoczywistego tematu z prostą, surową formą. Spektakl wyreżyserował nauczyciel, instruktor teatralny i założyciel Teatru S.A.N. Rafał Paśko.

Trafiła do nas również Nagroda Dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w postaci warsztatów wokalno-aktorskich z prof. Wojciechem Głuchem dla Rafała Paśki i Pawła Sroki w celu wspierania ich działalności artystycznych z grupami Teatr Kąt z Jarosławia i Teatr S.A.N. z Przemyśla.

To był weekend pełen emocji i teatralnych wrażeń. Obejrzeliśmy 10 spektakli (konkursowe i gościnne) oraz wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych. Blisko trzy dni spędziliśmy w gościnnej przestrzeni Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Dziękujemy Organizatorom za to wspaniałe wydarzenie, a w szczególności słowa uznania kierujemy do Pani Jagody Skowron - pełnomocniczki Dyrektora Teatru oraz do Pani Moniki Adamiec za koordynację i niesamowitą energię podczas Konfrontacji.

Piękne zdjęcia wykonała Wiktoria Cieśla.

Gratulujemy i dziękujemy za teatralne emocje!

Opublikował(a): Rafał Paśko Data publikacji: 28-11-2023 06:56 Modyfikował(a): Rafał Paśko Data modyfikacji: 28-11-2023 07:20