ERASMUS+ DUBLIN Kurs Digital Education Tools and Apps

W dniach od 17 - 28 lipca 2023 roku w ramach projektu Erasmus+  nauczyciel języka angielskiego, Ewa Pilip, uczestniczyła w dwutygodniowym kursie  Digital Education Tools oraz Exploring the Best Apps for Teaching w Dublinie. W projekcie wzięli udział nauczyciele z różnych krajów:  Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Portugalii, Węgier, Rumunii, Turcji i Polski.

Szkolenie dotyczyło wykorzystania materiałów cyfrowych w pracy nauczyciela w celu uatrakcyjnienia lekcji przedmiotowych i motywowania uczniów do nauki języka obcego. Niezwykle atrakcyjny program kursu oferował naukę tworzenia materiałów cyfrowych w nauczaniu, takich jak: prezentacje nowego materiału, filmiki wideo,  gry i quizy, dokumenty przydatne w ocenianiu uczniów, a także plany całej lekcji. Prowadzący przedstawili wiele przykładów motywowania i zaangażowania uczniów za pomocą narzędzi  cyfrowych, które wykorzystują swojej pracy. Jest To niezwykle ważne w nauce języka obcego. Uczestnicy kursu mieli wiele możliwości wymiany doświadczeń i zaadaptowania nowych umiejętności do swojego warsztatu pracy. 

Kurs odbywał się w Europass Teacher Academy Ireland w  Dublinie oferującej profesjonalne szkolenia, obszerną bazę materiałów do wykorzystania w pracy oraz możliwość poznania nauczycieli z wielu krajów.

Organizatorzy szkolenia zadbali również o to, by każdy uczestnik kursu wziął udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Zorganizowano naukę  nauka tańca irlandzkiego,  wycieczkę do najstarszej osady w Irlandii  w dolinie Glandalough  w górach Wicklow oraz degustację potraw z różnych krajów Europy prezentowanych przez uczestników kursu. Wolne od nauki popołudnia nauczyciele najczęściej spędzali na zwiedzaniu pięknej stolicy Irlandii,  a także urokliwych miasteczek portowych i malowniczych klifów wzdłuż wybrzeża Morza Irlandzkiego. 

Uczestnictwo w kursie zorganizowanym przez teachers Academy Dublin było niezwykle cennym doświadczeniem.

 

Na skróty