ERASMUS+ Barcelona kursy Minfulness for Teachers; a Hands-on Approach oraz Google for Education Search, Collaborate and Create.

W ramach projektu Erasmus+ pani wicedyrektor Agata Trzpis oraz nauczycielki języka angielskiego, Ewa Miśkowicz-Cichocka oraz Katarzyna Styś wzięły udział w kursie Mindfulness a hands-on appoach., który miał miejsce w dniach 11-16.09,2023 w Barcelonie. Uczestnicy zapoznali się z pojęciem Mindfulness oraz wszystkimi aspektami związanymi z tym zagadnieniem takim jak: zachowanie równowagi pomiędzy myślą, odczuciami i ciałem. Kolejnym aspektem było jak osiągnąć równowagę oraz jakie są korzyści zdrowotne. Podczas różnorodnych zadań uczestnicy ćwiczyli techniki oddychania, mindful eating, movement, body scan, mindful photo-taking. Zadania obejmowały również praktyczne techniki, ćwiczenia sposobów pracy z uczniami w klasie oraz sposobów kreowania własnej równowagi w życiu osobistym i zawodowym. Podczas zajęć wykorzystywano różnorodne techniki, ćwiczenia relaksacyjne i artystyczne.

Omówione zostały techniki pracy z uczniami w różnych grupach wiekowych, które pozwolą im nauczyć się kontrolować własne emocje, uważnie słuchać, efektywnie się komunikować, pozbywać się negatywnych myśli oraz radzić sobie ze stresem. Poznane techniki pomogą uczniom podnieść swoją samoocenę aby lepiej poczuć się w klasie, nabrać pewności siebie a tym samym odnieść sukces w nauce.

W kolejnym tygodniu tj. od 18 do 22 września p. Ewa Miśkowicz-Cichocka i p. Katarzyna Styś wzięły udział w kursie: Google for Education : Search, Collaborate and Create. Kurs ten obejmował aktywne/praktyczne zajęcia mające na celu nauczenie się jak efektywnie używać produktów Google w procesie uczenia się i nauczania; Google Workspace for Education oraz Google Drive. Był to szereg niezwykle przydatnych narzędzi do wykorzystania w pracy z uczniami: book creator, linoit.com, Google classroom, Google meet, Google forms, Google Slides, Google Documents, Google Sheets, ChatGPT oraz MagicSchool.ai . Przedstawiono także sposoby wykorzystania m.in. Jamboard oraz Google Maps do rozwijania współpracy w klasie. Podczas kreatywnych zajęć na terenie Uniwersytetu można było przećwiczyć możliwości wykorzystania google Lense, Translatora oraz elementów sztuki na lekcjach z młodzieżą.

Uczestnicy tworzyli też Padlet a na zajęciach Artful Thinking w muzeum wykorzystywali aplikacje takie jak Stop Motion and Goose Chase. Zajęcia były bardzo przydatne, uczestnicy ćwiczyli każdą funkcję czy aplikację samodzielnie, robiąc zadania, które można wykorzystać we własnej pracy z młodzieżą w klasie, podczas wycieczek czy też w realizacji projektów Erasmus.

W ramach kursu, uczestnicy mieli okazję wybrać się do zacisznej dzielnicy Gracia, jak również zwiedzić liczne atrakcje turystyczne Barcelony.

Uczestnictwo w kursie zorganizowanym przez Teachers Academy Barcelona było niezwykle cennym doświadczeniem.

Mobilności nauczycieli zostały sfinansowane że środków Unii Europejskiej.

 

Na skróty