Udział nauczycieli w mobilności na Litwę w dniach 4 - 8 grudnia 2023

Kończymy pracę nad Projektem ! - Udział nauczycieli w mobilności na Litwę w dniach 4 - 8 grudnia 2023 

Tak niedawno zapraszaliśmy uczniów II LO do udziału w projekcie międzynarodowym Erasmus+ KA220 pod hasłem BUILD UP (Y)OUR FUTURE THROUGH ARTS

Projekt wymiany międzynarodowej pomiędzy 5 państwami: Litwą, Turcją, Włochami, Portugalią i Polską powoli dobiega końca, rozpoczął się  z początkiem 2022 roku i zakończy się w lutym 2024 kiedy to końcowy raport zostanie złożony do Agencji Narodowej Litwy, która jest krajem koordynującym.

W ramach projektu były realizowane różnorodne działania w szkole oraz mobilności do szkół partnerskich, rozpoczynając od wizyty przygotowawczej nauczycieli na Sycylii w maju 2022, poprzez przyjęcie gości w Polsce  we wrześniu 2022, zajęcia online w październiku 2022, udział uczniów i nauczycieli w mobilnościach na Litwie w listopadzie 2022 , do Portugalii na przełomie lutego i marca 2023, zajęcia online w kwietniu 2023, na Sycylię w maju 2023 oraz do Turcji w Październiku 2023. W końcowym etapie, nauczyciele mieli okazję spotkać się na Litwie w grudniu 2023 po raz ostatni aby pracować nad końcowym raportem oraz dokumentacją projektu, która jest dostępna na międzynarodowej platformie ETwinning, stanowiącej źródło inspiracji do tworzenia projektów przez międzynarodowe społeczności szkolne, dającej możliwości nawiązywania kontaktów międzynarodowych oraz jedno z najważniejszych narzędzi do rozpowszechniania rezultatów różnorodnych projektów.

W założeniach projektu uczestnicy mogli współpracować i rozwijać swoje umiejętności odpowiadając sobie na najważniejsze pytania:

  • Kim można zostać jako artysta?

  • Jak można tworzyć swój projekt zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju pod względem ekonomicznym, recyklingu i upcyklingu ?

  • Czy jest się osobą przedsiębiorczą ?

  • Czy hobby może stać się zawodem?

  • Czego potrzeba aby rozwinąć swój artystyczny biznes?

  • Jak stworzyć swoje artystyczne portfolio?

  • Jak pracować online?

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu, przede wszystkim koordynatorowi P. Ewie Miśkowicz-Cichockiej, bez której projekt nie miałby szansy sukcesu. Dziękujemy p. Katarzynie Styś. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji projektu, dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego, księgowości, nauczycielom, animatorom prowadzącym warsztaty, rodzicom oraz uczniom, którzy podjęli się wyzwania i usilnie pracowali  na powodzenie całego przedsięwzięcia. 

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych projektach w ramach Programu Erasmus +

Autor: Katarzyna Styś, 

Edyt. Ewa Miśkowicz- Cichocka

 

Opublikował(a): Ela Podwyszyńska Data publikacji: 21-12-2023 21:24 Modyfikował(a): Ela Podwyszyńska Data modyfikacji: 21-12-2023 21:26

Na skróty