1,5 %

 

1.5% podatku dla Szkoły

Rada Rodziców podjęła decyzję o rozpoczęciu współpracy z Organizacją Pożytku Publicznego OPP: Fundacją Studencką „Młodzi-Młodym” i przystąpieniu do programu „Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły.

Celem współpracy jest pozyskanie dodatkowych funduszy na działalność statutową naszej szkoły pochodzące z 1,5% Państwa podatku.

Co to za organizacja?

Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym” jest jedną z najlepszych Organizacji Pożytku Publicznego w Polsce, powstała w 2006 roku w Częstochowie, a w 2008 roku uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), rozpoczynając akcję zbiórki 1% podatku.

Więcej informacji o samej fundacji na stronie: fsmm.pl

Jak to działa?

Od 2022 roku w rozliczeniu PIT można przekazać Organizacji Pożytku Publicznego 1,5% z kwoty zapłaconego podatku dochodowego wpisując numer

KRS Fundacji: 0000270261.

Aby środki trafiły do konkretnego odbiorcy, należy określić cel szczegółowy:

MORAWA PRZEMYŚL 13597

Ile to kosztuje?

Państwo nie ponosicie żadnych dodatkowych kosztów, gdyż kwota 1,5% pochodzi z zapłaconego przez Państwa podatku dochodowego.

Z zebranej kwoty 90% trafia na cel szczegółowy, czyli do szkoły, a 10% pozostaje do dyspozycji OPP Fundacja Studencka „Młodzi Młodym”.

 Kiedy zebrane środki trafią do szkoły?

Rozliczenie PIT trwa od stycznia do 30 kwietnia. Urzędy Skarbowe rozliczają kwoty przekazane na OPP w okresie maj-wrzesień. OPP rozliczają cele szczegółowe w miesiącach: październik – listopad.

Realnym terminem otrzymania pozyskanych środków jest listopad – grudzień.

 Jaki jest cel zbiórki?

Chcemy aby pozyskane środki skutecznie wspierały poprawę warunków nauczania naszych dzieci.

Działania jakie będziemy podejmować będą uzależnione od wysokości zebranej kwoty a potrzeby szkoły są ogromne:

- zakup pomocy naukowych, komputerów, multimediów, monitorów, głośników, pomocy dydaktycznych,

- zakup materiałów, sprzętów i wyposażenia w celu modernizacji, remontów, przebudów i działań adaptacyjnych przystosowujących  pomieszczenia szkoły do realizacji  działań edukacyjnych oraz poprawiających warunki, w jakich uczniowie realizują procesy edukacyjne.

Nie zapomnij!

Rozliczając PIT wesprzyj szkołę. To nic nie kosztuje, a pozwoli nam tworzyć nową, lepszą szkołę na miarę oczekiwań uczniów, nauczycieli i wyzwań XXI wieku.

KRS: 0000270261

Cel szczegółowy: MORAWA PRZEMYŚL 13597

 

Opublikował(a): Ela Podwyszyńska Data publikacji: 08-01-2024 13:38 Modyfikował(a): Ela Podwyszyńska Data modyfikacji: 08-01-2024 13:44

Na skróty