Teatralne emocje na spektaklu Skrzypek na dachu

„Skrzypek na dachu” to musicalowy hit, który obecnie możemy zobaczyć na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W piątek 19 stycznia klasa 1d razem z uczestniczkami grupy teatralnej udała się do stolicy Podkarpacia aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Gratulujemy Aktorom i Twórcom spektaklu stworzenia pięknego widowiska, które zapamiętamy na długo.

Poniżej opis spektaklu, z którym zgadzamy się w stu procentach i zachęcamy wszystkich do jego obejrzenia.

„Skrzypek na dachu” to musical stulecia. Nienachalna mądrość i szczerość, a przede wszystkim, porywająca muzyka jest siłą tego roztańczonego i rozśpiewanego widowiska. To opowieść liryczna i pogodna, pełna ciepła i żydowskiego humoru, a jej filarem jest Tewie mleczarz i jego rodzina. Mieszkają  w małej Anatewce, gdzie bez wchodzenia sobie w drogę żyje społeczność żydowska i rosyjska. Tewie – mężczyzna bardzo pogodny i wierny żydowskiej tradycji, dokonuje niełatwych wyborów pomiędzy szczęściem trzech, z pięciu ukochanych córek, a zasadami żydowskiej tradycji. „Skrzypek na dachu” jest obrazem przemian na świecie, a zawirowania historii burzą nie tylko świat Tewiego i jego rodziny, ale mają wpływ na całą społeczność.

To dzieło pogodne i liryczne, z głównym bohaterem – pełnego ojcowskiego ciepła i humoru – wciąż wzrusza, fascynuje, i pokrzepia w tych nieoczekiwanie trudnych czasach.

A my już nie możemy się doczekać na kolejny wyjazd do teatru.

Klasa 1d wraz z opiekunami: Pani Aneta Świetlicka, Pani Agata Trzpis, Pani Małgorzata Pięta i Pan Rafał Paśko

 

Opublikował(a): Rafał Paśko Data publikacji: 27-01-2024 09:31 Modyfikował(a): Rafał Paśko Data modyfikacji: 27-01-2024 09:42

Na skróty