Druga odsłona projektu "SchülerlehrenSchüler/ Uczniowie uczą uczniów" wokół tematu bajek.

26.03.2024r. uczniowie kl. 4f mieli kolejną okazję przybliżyć swoim młodszym koleżankom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku symbolikę, magię i uniwersalny wymiar bajek.

20 uczennic z SP nr 1 z Przeworska najpierw miało przyjemność obejrzeć krótkie przedstawienie "Die Bremer Stadtmusikanten/Muzykanci z Bremy" w wykonaniu licealistów, a następnie dziewczęta przystąpiły do rozwiązywania zadań i quizów związanych z tematyką bajek przygotowanych w postaci 14 stacji,opartych głównie na wystawie plakatów "Märchenwelten". Licealiści wcielili się w rolę nauczycieli, którzy pomagali uczennicom w rozwiązywaniu zadań, wspierali, udzielali wskazówek.

Na koniec przedsięwzięcia uczennice wzięły udział w quizie Kahoot podsumowującym temat projektu. Dla najlepszych przewidziane były nagrody.

Serdeczne podziękowania dla nauczycielek ze SP nr 1 w Przeworsku- Pani Ewy Kojder i Pani Sabiny Buczek za przygotowanie upominków dla licealistów i za możliwość współpracy SP nr 1 w Przeworsku i IILO w Przemyślu - obu szkół PASCH (Szkoły Partnerzy Przyszłości).

Grupa licealistów przygotowała się do projektu pod okiem nauczycielki języka niemieckiego -Agnieszki Siuty.

Projekt odbył się w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu.

Data publikacji: 03-04-2024 09:14