Pięciogwiazdkowy Dzień Przedsiębiorczości 2024

20 marca w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy 2d mieli możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną czterogwiazdkowego Hotelu Arłamów.

To jeden z najlepszych hoteli w Polsce, zarządzany na najwyższym poziomie. Jego oferta doceniana jest przez gości z całej Polski, a także Europy i dalekich zakątków świata. Hotel notuje najwyższe wskaźniki rezerwacji miejsc hotelowych w Polsce. Jest wzorem dla innych obiektów.

Dzięki uprzejmości Pana Witolda Antochowa, Dyrektora Operacyjnego Hotelu Arłamów, mieliśmy niezwykłą okazję  spotkać się menadżerami obiektu oraz poznać tajniki ich pracy.

Cennymi informacjami na temat możliwości kariery w hotelu podzieliła się z nami specjalistka z działu HR (human resources) Pani Agnieszka Szmigielska, która w tym dniu była opiekunką naszej grupy. Podkreśliła jak ważna jest umiejętność przygotowywania CV na potrzeby rekrutacji, znajomość języków obcych oraz kompetencje miękkie i kultura osobista.  

Podczas spotkań z menadżerami, które odbyły się na sali konferencyjnej zapoznaliśmy się ze specyfiką struktury organizacyjnej, pracą recepcji jako jednego z najważniejszych miejsc w hotelu, działaniami z zakresu marketingu oraz promocji. Duże wrażenie zrobiła na nas również prezentacja obiektu od strony technicznej. Hotel to bardzo zaawansowany system połączeń teleinformatycznych, urządzeń związanych z energią, monitoringiem, obsługą czujników. Wielokrotnie usłyszeliśmy, że hotel dąży do samowystarczalności pod względem energetycznym oraz do samowystarczalności związanej z obiegiem wody.  Zrobiło to na nas duże wrażenie.

Uczniowie mogli się również przekonać jak ważna w pracy menadżera jest umiejętność posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym, którego użytkowania uczą się w szkole podczas lekcji informatyki.

Zwiedziliśmy oczywiście najdroższe pokoje, system saun i basenów, sale konferencyjne, sale bankietowe oraz kompleks sportowy. W hali sportowej czekała na nas niespodzianka: tor przeszkód. Każdy kto go pokonał otrzymał pamiątkowe gadżety.

To był bardzo udany i praktyczny dzień. Od tej pory wielu z uczniów na pewno będzie zupełnie inaczej postrzegało prace w turystyce i hotelarstwie.

Dziękujemy bardzo Panu Witoldowi Antochowowi za możliwość uczestnictwa w tym dniu, w tak niesamowitym miejscu. My wystawiamy pięć gwiazdek!

Klasa 2d

 

Data publikacji: 09-04-2024 09:30

Na skróty