Dwóch naszych uczniów zostało finalistami 47.Olimpiady Języka Niemieckiego

Z radością informujemy, że dwóch naszych uczniów Kacper Cichocki (2e,2DSD) oraz Gabriel Zieliński (2f,2DSD) zostało finalistami 47.Olimpiady Języka Niemieckiego, która odbyła się w dniach 5.04.-7.04.24r. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Chłopcy zmierzyli się z 72 innymi uczestnikami olimpiady z całej Polski podczas części pisemnej i ustnej. W części pisemnej pracowali z tekstem literackim, zaś na etapie ustnym odpowiadali na pytania z dziedziny literatury, historii, realio- i kulturoznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego.

Kacprowi i Gabrysiowi serdecznie gratulujemy!

Warto dodać, że tytuł finalisty zwalnia obu uczniów z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na wszystkich poziomach. W przypadku Kacpra to już drugi tytuł finalisty podczas OJN. Pierwszy zdobył w ubiegłym roku.

Data publikacji: 08-04-2024 09:47