Sukces naszej drużyny w etapie rejonowym konkursu TURBOLANDESKUNDE- Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego.

Nasza drużyna w składzie Julia Zając (1c, 1DSD), Oliwia Pantoł (1f, 1DSD) i Bartosz Pawliszak (1f, 1DSD) zwyciężyła w rywalizacji szkół ponadpodstawowych w etapie rejonowym konkursu Turbolandeskunde - Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. W IX edycji konkursu pytania dotyczyły Szwajcarii.

Do konkursu, które II LO przy współpracy z PSNJN, oddział Przemyśl miało przyjemność zorganizować, przystąpiło 20 trzyosobowych drużyn z całego Podkarpacia: z Jarosławia, Przeworska, Lubaczowa, Kołaczyc, Ustrzyk Dolnych, Leska, Dubiecka, Dynowa, Sanoka, Krosna, Brzozowa oraz Przemyśla. Nasz zespół zdobył największą liczbę punktów i awansował tym samym do etapu finałowego (ogólnopolskiego), który odbędzie się 16.06.24r. w Instytucie Goethego w Krakowie. Serdecznie gratulujemy naszej drużynie ogromnej wiedzy realio- i kulturoznawczej dotyczącej Szwajcarii i trzymamy kciuki za finał!

 

Data publikacji: 22-04-2024 08:27 Data modyfikacji: 22-04-2024 08:33

Na skróty