Wycieczka Wiedeń - Bratysława

W dniach 17 – 19 kwietnia 2024 r uczniowie klas 1d, 1c i 1f wzięli udział w wycieczce szkolnej Wiedeń – dolina Wachau – Bratysława.

Podczas wyjazdu mieli okazję podziwiać piękne zabytki architektury Wiednia, m.in.Operę Hofburg, Teatr Dworski, Ratusz oraz Stare Miasto, Katedra św. Stefana, a także Schonbrunn – dawną letnią rezydencję cesarską oraz Wzgórze Kahlenberg miejsce, z którego Król Jan III Sobieski dowodził bitwą pod Wiedniem.

W drugim dniu miejscem eksploracji była dolina Wachau - przełomowy odcinek Dunaju, jeden z najpiękniejszych rejonów Austrii, gdzie wśród ogrodów morelowych i plantacji winorośli leżą urokliwe średniowieczne miasteczka Melk oraz Krems.

W ostatnim dniu młodzież Bratysława zachwyciła nas zabytkami. Na trasie spaceru znalazły się : Zamek Bratysławski, Stare Miasto, gdzie naszym oczom ukazały się urokliwe uliczki, malownicze kamienice, a także Ruiny Zamku Devin, Katedra św. Marcina, Rynek na Starym Mieście, Brama Michalska, Stary Most, Nowy Most, Letni Pałac Arcybiskupi.

Podsumowując, wycieczka do Wiednia, Doliny Wachau i Bratysławy była niesamowitym przeżyciem. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, poznając historię, kulturę i piękno przyrody Austrii i Słowacji.

Opublikował(a): Ela Podwyszyńska Data publikacji: 22-04-2024 12:26 Modyfikował(a): Ela Podwyszyńska Data modyfikacji: 22-04-2024 12:26