3a i 3e - Bratysława i Wiedeń

W dn. 22-24 kwietnia klasy 3a i 3e wzięły udział w niezwykłej lekcji historii, podróżując przez dwa piękne miasta: Bratysławę i Wiedeń. Odkrywaliśmy wspólnie urokliwe uliczki, zabytki, kawiarenki i in. miejsca obu stolic.

W Wiedniu odwiedziliśmy min.  katedrę św. Szczepana, pałac Schönbrunn , Ratusz, Hundertwasser Haus czy pałac Hofburg. Przeszliśmy słynną Ringstrasse, podziwialiśmy panoramę miasta, odwiedziliśmy słynne ogrody, mijaliśmy  znane muzea,  galerie min. z obrazami Gustava Klimta, Operę. Przemieszczajac się  po Wiedniu autokarem, wsłuchiwaliśmy  się w muzykę Straussa, Mozarta, Beethovena czy Schuberta.

Podczas wycieczki  nie ograniczaliśmy się tylko do popularnych atrakcji. Wędrowaliśmy również mniej uczęszczanymi turystycznie szlakami,  np. śladami wybitnych postaci związanych z historią Austrii i Polski (Marii Kazimiery, Jana III Sobieskiego, czy Eugeniusza Sabaudzkiego).

Mimo że pogoda nie zawsze była łaskawa, to nasza grupa była pełna entuzjazmu i ciekawości. Integracja między uczniami klas 3a i 3e była wyjątkowa, a wspólne przeżycia na pewno zostaną nam w pamięci na długo. 

 

Opublikował(a): Ela Podwyszyńska Data publikacji: 28-04-2024 14:17 Modyfikował(a): Ela Podwyszyńska Data modyfikacji: 28-04-2024 14:19

Na skróty