Mobilność Młodzieży z El Ejido w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu w ramach projektu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej

W dniach od 7 do 14 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć młodzież z Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+. Goście zostali serdecznie przyjęci przez uczniów naszej szkoły, którzy otworzyli dla nich drzwi swoich domów. Pierwszego dnia odbyło się oficjalne powitanie, a następnie prezentacja naszego kraju, regionu i szkoły. Młodzież miała również okazję poznać naszą szkołę poprzez specjalnie przygotowaną grę terenową. Następnie udaliśmy się razem na zwiedzanie starego miasta, Zamku Kazimierzowskiego oraz podziwianie panoramy Przemyśla z Kopca Tatarskiego.
W kolejnych dniach uczniowie brali udział w interesujących warsztatach informatycznych "Make IT, code IT", podczas których mieli okazję zapoznać się z funkcjami i możliwościami robotów Tobbie. W pracowni Ceramiczny Lis, ze świadomością o ochronie naszej planety, nadaliśmy koszulkom drugie życie. Nasi hiszpańscy goście uczestniczyli w lekcjach języka niemieckiego i angielskiego, a także w kulturowym QR quizie oraz grze edukacyjnej, która miała na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń i problemów wynikających z marnowania zasobów Ziemi..
Młodzież naszej szkoły, wcielając się w rolę anglojęzycznych przewodników, promowała naszą historię i dziedzictwo kulturowe. Odwiedziliśmy Przemyskie Muzeum Historii Miasta, Muzeum Dzwonów i Fajek, Zamek w Krasiczynie, a także wybraliśmy się do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Wawel, rynek starego miasta oraz Sukiennice. Podczas wycieczki nad Solinę nasi goście nie tylko mogli podziwiać piękne widoki, ale także zobaczyli zaporę, która jest jedną z największych elektrowni wodnych w Polsce.
Ten tydzień był nie tylko okazją do poznania nowych ludzi i nawiązania nowych relacji, ale również do doskonalenia umiejętności językowych. Udział w różnorodnych aktywnościach pozwolił uczniom rozwijać kluczowe kompetencje, takie jak umiejętności interpersonalne, świadomość kulturową oraz zdolności komunikacyjne. Wspólne działania, takie jak zwiedzanie, uczestnictwo w warsztatach czy grach, przyczyniły się do poszerzenia wiedzy o różnych krajach, ich historii i kulturze, a także pozwoliły promować świadomość ekologiczną.

 

Opublikował(a): Ela Podwyszyńska Data publikacji: 07-05-2024 12:26 Modyfikował(a): Ela Podwyszyńska Data modyfikacji: 07-05-2024 12:26

Na skróty