Niezapomniane dwa ostatnie dni z hiszpańskimi uczniami z Kordoby w II LO w Przemyślu!

Ostatnie dwa dni wizyty hiszpańskich uczniów w ramach projektu Erasmus+ były pełne niezapomnianych przeżyć! Oto krótkie podsumowanie ekscytujących wydarzeń:

 Czwartek: Dzień rozpoczął się warsztatami Mindfulness w szkolnej bibliotece, prowadzonymi przez naszą nauczycielkę języka polskiego, Bożenę Borowicz. To był spokojny i refleksyjny początek dnia, po którym odbyła się interesująca lekcja matematyki prowadzona przez Dorotę Derdziak.

Po zajęciach uczestnicy udali się do pracowni Ceramiczny Lis na warsztaty artystyczne, podczas których dali nowe życie swoim starym koszulkom, projektując unikalne pamiątki z pobytu. Następnie wzięli udział w grze zespołowej Goose Chase po Przemyślu, poznając historię i zabytki miasta poprzez interaktywne zadania.

 Piątek: Ostatni dzień rozpoczął się energetycznymi warsztatami tanecznymi w szkole. Potem uczniowie udali się na wycieczkę do zamku w Krasiczynie, gdzie zwiedzili zamek z przewodnikiem, a następnie zjedli uroczysty obiad pożegnalny w zamkowej restauracji. Podczas obiadu certyfikaty wręczyła wicedyrektor Agata Trzpis.

Dzień zakończył się niespodzianką od rodziców polskich uczniów, którzy zorganizowali wycieczkę po Przemyślu uroczym pociągiem turystycznym!  Wieczór zakończyła sesja karaoke, w której uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie uczestniczyli, umacniając więzi przyjaźni.

Serdeczne podziękowania dla dyrektora szkoły, Mariusza Zamirskiego, wicedyrektor Agaty Trzpis oraz wszystkich nauczycieli, którzy umożliwili realizację tych aktywności, w tym organizatorów tej mobilności: Ewy Miśkowicz-Cichockiej (koordynatorki Erasmus+) i Anny Krawczyk, a także Agnieszki Wojnarowicz, Katarzyny Styś, Moniki Mackiewicz, Elżbiety Podwyszyńskiej, Doroty Derdziak, Bożeny Borowicz i Jacka Galantego. Szczególne podziękowania dla rodziców za ich zaangażowanie i wsparcie! 

To był owocny i radosny czas, który zaowocował trwałymi przyjaźniami i wspomnieniami. Projekt Erasmus+ nadal zbliża do siebie uczniów, rodziny i nauczycieli. Nie możemy się doczekać kolejnych takich doświadczeń!

 

 

Opublikował(a): Ela Podwyszyńska Data publikacji: 09-10-2024 11:24

Na skróty