Deutsch bewegt - Język nowych możliwości

28 uczniów grup DSD z klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyło 19.10.2023 r. w inauguracji nowego projektu Instytutu Goethego #deutschbewegt/Język nowych możliwości. Na udział w projekcie pojechaliśmy do Krakowa do Instytutu Goethego, gdzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych, zagrać w koło fortuny, spotkać wirtualną rzeczywistość, pouczyć się j. niemieckiego z merge cube i tabletami oraz zaprojektować ekotorby i odwiedzić fotobudkę. Przy okazji wizyty w Krakowie zwiedziliśmy także Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz krakowskie Podgórze z Placem Bohaterów Getta i Apteką pod Orłem. W muzeum chętni uczniowie rozwiązywali zagadki związane z wystawami.

Dziękujemy Instytutowi Goethego za zaproszenie, świetną zabawę połączoną z nauką języka niemieckiego oraz sfinansowanie naszej podróży do Krakowa.

autorki: Agnieszka Siuta i Monika Gonet