Erasmus + „Buildup (y)ourFuture Through Arts

W dniach 16-21 października 2023 r. został zrealizowany ostatni wyjazd młodzieży z projektu Erasmus+ ,,Build (y)ourfuturethrougharts’’, który odbył się w miejscowości Elazig w Turcji. Czworo uczniów z naszej szkoły pod opieką naszych dwóch nauczycielek języka angielskiego,  Pani Ewy Miśkowicz-Cichockiej i Pani Katarzyny Styś codziennie brało udział w warsztatach  przygotowanych przez naszych partnerów, rozwijało swoje umiejętności artystyczne, pogłębiało wiedze na temat innych kultur i tradycji jak również szlifowało swoje umiejętności w zakresie komunikowania się w języku angielskim.

Podczas tego tygodnia mieliśmy okazję poznać tradycyjną turecką sztuką zdobienia papieru zwaną ,,ebru’’, malowaliśmy witraże, poznaliśmy turecką muzykę i nauczyliśmy się tradycyjnych tureckich tańców. Ponadto zwiedziliśmy starożytne miasto Harput oraz Mardin. Nawiązaliśmy wiele wspaniałych przyjaźni z uczniami z Portugalii, Litwy, Włoch i Turcji. Projekt ten doskonale nam pokazał, że bez względu na to skąd pochodzimy i jaka jest nasza kultura, wszyscy jesteśmy takimi samymi  ludźmi którzy mają swoje talenty, marzenia, które możemy zrealizować.

 

autorka: Ewa Miśkowicz-Cichocka

 

Opublikował(a): Rafał Paśko Data publikacji: 04-11-2023 18:09 Modyfikował(a): Ela Podwyszyńska Data modyfikacji: 04-12-2023 18:36

Na skróty