Pierwsza mobilność krajów partnerskich - wizyta w Polsce. „Build up (y)ourfuture through arts” projekt Erasmus+.

W dniach 19-23 września II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu gościło partnerów projektu z Litwy, Włoch, Turcji i Portugalii. Była to pierwsza wizyta młodzieży i nauczycieli z partnerskich szkół w naszym liceum.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy powitaniem naszych gości w Krakowie. Nasi uczniowie wcielili się w rolę przewodników i oprowadzali gości po tym pięknym mieście. Kolejnego dnia młodzież naszej szkoły przygotowała ciepłe muzyczne powitanie pod opieką pani Ewy Zabawskiej oraz pani Ewy Pilip. Podczas pobytu w Polsce młodzież z partnerskich szkół uczestniczyła w serii warsztatów pod tytułem "How artistic am I?".  

Mottem przewodnim wizyty w Polsce były puzzle, a celem warsztatów było przybliżenie młodzieży różnego rodzaju sztuki, a tym samym danie im możliwości odkrycia w czym czują się najlepiej. Pierwsze warsztaty taneczne zostały poprowadzone przez pana Piotra Jopa, który urządził prawdziwa polską potańcówkę, taką jaka miała miejsce sto lat temu. Kolejnego dnia  młodzież i nauczyciele wzięli udział w ciekawych warsztatach ceramicznych przeprowadzonych przez pracownię artystyczną Ceramiczny Lis.

Warsztaty teatralne zostały przeprowadzone przez pana Rafała Paśko, zaś warsztaty plastyczne odbyły się pod okiem pani Małgorzaty Pięty. Pan Rafał Paśko  przygotował z całą grupą młodzieży piękna etiudę „Circle of life”. Na warsztatach plastycznych każdy uczestnik projektu miał okazję zostawić trochę siebie na puzzlach, które zostały finalnie połączone i stanowią dekorację szkolnego korytarza.

Pisząc o sztuce nie możemy zapomnieć o muzyce. Bardzo dziękujemy pani Dyrektor Joannie Gibale- Szelążek za cudowny koncert przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej w Przemyślu.

W wolnym czasie uczestnicy projektu zwiedzali nasze cudowne miasto Przemyśl i jego zabytki. Zwiedziliśmy też zamek w Krasiczynie- perełkę renesansu na Podkarpaciu. Nad wszystkim czuwały: koordynator projektu pani Ewa Miśkowicz-Cichocka oraz pani Katarzyna Styś.

Był to bardzo pracowity tydzień dla wszystkich uczestników projektu. Czas w którym zawarte zostały nowe przyjaźnie, przełamane bariery kulturowe i językowe.

„Build up (y)ourfuture through arts”!

 

Na skróty